Bearish Deliberation japángyertya a tőzsdén

Kategória: 

Bearish Deliberation japángyertya alakzatot könnyű lesz megismerni, hiszen hasonló alakzatról már volt szó. A három fehér katona - Three White Soldiers – viszonylag ismert és jól értelmezhető. Így aki ezt ismeri, a Bearish Deliberation használatát is hamar elsajátítja. Több ilyen japángyertya alakzat ismert, melyeknél kis eltérésnél már más nevet kapott. A kereskedésben érdemes ezeket egy elv szerint kezelni, de minden esetben az eltérésekre is figyelni. A mai részben a

Bearish Deliberation

használatával és jellemzőivel ismerkedünk meg. Pár kiegészítő szabályt is hozunk, hogy a jelzés hatékonyságát emeljük a nyereségesség érdekében. Bearish Deliberation háromgyertyás alakzat. A háromgyertyás alakzatok viszonylag jól felismerhetőek, és jól jelzik a piaci mozgást. Itt kiemelten figyeljünk a Bearish Deliberation meghatározására, mert egy kötött formáció, ahol fontos a pontos meghatározás.

Bearish Deliberation japángyertya alakzat

Bearish Deliberation japángyertya alakzat definíciója: A Bearish Deliberation-ot egy emelkedő trend előzi meg. Ezt két nagy testű emelkedő gyertya követi. Elvárás, hogy a második gyertya az előző felett zárjon. Ezt követi a harmadik gyertya, mely a második záró ára közelében nyit, kisebb trend irányú réssel.. A harmadik napi gyertya kistestű, rövid, de fehér, azaz emelkedő. Ahogy látni csak a harmadik gyertya meghatározása tér el jelentősen a három fehér katona, Three White Soldiers japángyertya alakzat leírásától.

A Bearish Deliberation előtt elvárás a trend. Ez legyen ténylegesen szép trend, amiben egyértelműek a hullámok és a mozgás iránya is jól kivehető. A tanfolyamon sok helyen kiemeltem, hogy miért is fontos a trend, a trend elmélet korrekt ismerete. Az iránytalan mozgásban, az oldalazásban alkalmazott trendkövető vagy fordulós stratégiák nagyin kis hatékonysággal alkalmazhatóak! A fenti Bearish Deliberation leírás elég megengedő, így a hatékonyság miatt érdemes a jelzéseken szigorítani. Az első két gyertya legyen nagy testű. Itt fontos meghatározni egy legkisebb méretet. A test mérete legyen legalább egy-másfél ATR(14). Így már tárgyilagoson tudjuk meghatározni a Bearish Deliberation első két gyertyáját. Bár a legtöbb leírás nem határozza meg a Bearish Deliberation gyertyáinak a kanócát, de az ábrák és a tapasztalat is azt mutatja, hogy elvárás a kis kanóc. Általában a gyertya magasságának a tizede még elfogadható, de az ennél nagyobb kanócok már nem. Ha a Bearish Deliberation-hez hasonló, de jelentősebb kanócokat mutató alakzat alakul ki, akkor az alakzatnál ismereteteket ennek megfelelően módosítsuk. A nagy felső kanócok a fordulós jelet erősítik, de az alsó kanócok már rontják az esélyeket.

A második és a harmadik gyertya közt elvárás a Bearish Deliberation japángyertya alakzatnál a rés. Itt fontos momentum, hogy ez a rés ne legyen túl nagy, azaz átlagos mozgásnál, az átlagos rés méretnél ne legyen számottevően nagyobb. Itt is igaz, amit a réseknél taglaltam, hogy a túl nagy rés egy extrém piaci helyzetet jelez. Az extrém piaci helyzetekről a tanfolyamon sokat beszéltünk, hiszen azok a megszokott mozgástól eltérnem, így eltérő módszerrel kell őket értékelni.

A harmadik gyertya mérete nagyon fontos. Sok hasonló alakzat létezik, így a különbséget meghatározó gyertyára mindig figyeljünk. Itt a három fehér katona alakzattól abban is eltér, hogy a harmadik gyertya kicsi, a többihez képest jelentéktelen. Itt legfeljebb az átlagmozgás (ATR(14)) fele lehet. Itt is ideális, ha nem túl nagy a testhez képest a kanóc, de nagy jelentőséget nem tulajdonítunk az gyertya alakjának. Egy elvárás van: fehér, azaz emelkedő legyen.

Milyen piaci mozgást mutat a Bearish Deliberation?

A Bearish Deliberation egy érdekes alakzat, amit egyértelműen tudunk visszafejteni. A piac emelkedik, majd két emelkedő, erős mozgású gyertya erősíti meg az adott irányt. Itt folyamatosan a vételi erő dominál, ahol az eladások nem tudják az árat szinten tartani, vagy lefele szorítani. Fontos jellemző a folyamatosság. Ami egy emelkedő trendben felveti kérdést: eddig csak vettek, mi lesz később? Mikor fogy el a vevők pénze, mikor lesz az a pont, amikor elfogy a vételi szándék, milyen árszínvonalon gondolják majd vevők, hogy ezen már nem éri meg venni, vagy már érdemes realizálni? Meddig tartható ez a tempó? Tőzsdei tapasztalat, hogy minden emelkedésnek egyszer vége lesz. A harmadik nap már igaza lett a kétkedőknek, bár egy átlagos réssel nyitott, de az előző két napi erős emelkedést mér nem bírta. Már a vételi erő alábbhagyott, sokan realizáltak, de még a nap végére a nyitó ár felett tudott zárni a piac. A mozgás gyengülését jelző harmadik gyertya elhelyezkedésére érdemes figyelni. Ha az egy erős ellenállási szintnél található, vagy annak a környékén alakul ki, az már egy erősebb jelzés, mint amit egy átlagos Bearish Deliberation japángyertya alakzattól várunk.

A Bearish Deliberation japángyertya alakzat viszonylag bizonytalan jelzéseket ad, így a forgalmi és az ajánlati könyv adatait érdemes megvizsgálni. Az első két gyertya forgalma ideális, ha átlagos, vagy az átlagot meghaladó. Ez mutatja számunkra a piaci emelkedés melletti elkötelezettségét. Az alacsony, vagy nagyon alacsony forgalom nem kedvező, hiszen akkor már kisebb erővel lehet a piaci árat manipulálni. A harmadik napi forgalom már sokkal nagyobb jelenéssel bír. Ha ez a forgalom nagy, akár az előző naphoz, akár az átlaghoz képest, akkor a kimerül, erősebb hangsúlyt kap. Sok kereskedő lép a piacra, de nem tudnak érdemi áremelkedést elérni. Így az adott ársávban jelentkező vételi ajánlatokat gyorsan kielégítik, ami azt jelenti, hogy az eladók már nem remélik, hogy magasabb áron tudnak majd értékesíteni.

A Bearish Deliberation kialakulása után érdemes az ajánlati könyvet is tanulmányozni. Jó iránymutatást adhat az adott pillanatban a vevői és az eladói létszámra. A sok és közeli áron látható kínálat a kimerülést erősítheti. A lényegesen magasabb vételi ajánlatok pedig egy oldalazó, vagy emelkedő piacot vetíthetnek előre. Gyakori alakzat, hiszen az erős emelkedő gyertyák után majdnem biztosan jön egy kisebb, ami ha jelentéktelen, nem nevesített japángyertya, akkor Bearish Deliberation alakulhat ki.

A szakirodalom eltérő jelentést társít az alakzathoz. Van, ahol trenderősítő jelzés kategóriába sorolják. Máshol pedig egy fordítós jelleggel írják. A tapasztalat szerint olyan jelzés, mely a trend ideiglenes gyengülését jelzi. Nem ad irányt számomra, azaz egy Bearish Deliberation kialakulása után nem automatikusan zárunk, de a stopot ellenőrizzük. A Bearish Deliberation japángyertya alakzat után bármilyen mozgás előfordulhat, hiszen a kis, harmadik gyertya gyakorlatilag semleges. Nem mutat erőt felfele mozgásra, de nem is jelezte, hogy a nyitó ár alatt zárt volna. A bizonytalan jelzése miatt a figyelmeztető, de pozícióba nem léptető gyertyák közt tarthatjuk számon.

Bearish Deliberation japángyertya alakzat összefoglalása:

  • Három gyertyás alakzat
    • nagy long gyertya
    • nagy long gyertya
    • rés
    • kicsi, jellegtelen, de long gyertya
  • Bizonytalan jelzésű
  • Gyakori
  • Sok hasonló elvű létezik
  • Szigorú alakisága van
  • Univerzális
  • Inkább figyelmeztető jelzés

Japán gyertyák kereskedése részletesen:

  1. Fordított kalapács japán gyertya kereskedései jelzések
  2. Kalapács japán gyertya használata, kereskedése
  3. Hosszú testű japán gyertyák
  4. Rövid testű japán gyertyák
  5. Doji japán gyertya használata, kereskedése
  6. Marubozu japán gyertya
  7. Sírkő japán gyertya
  8. Hullócsillag japán gyertya
  9. Szitakötő doji japán gyertya
  10. Abandoned baby japán gyertyák jelzései, kereskedése
  11. Engulfing gyertya, befogó gyertya
  12. Evening doji star japán gyertya
  13. Evening Star japángyertya alakzat használata a tőzsdei kereskedésben
  14. Három fehér katona japán gyertya alakzat
  15. Három fekete holló japángyertya használata
  16. Kicking japán gyertya alakzat használata
  17. Kulcsforduló japángyertya alakzat használata
  18. Akasztott ember japán gyertya a tőzsdén
  19. Morning Star japán gyertya alakzat használa
  20. Morning Doji Star japán gyertya alakzat használa
  21. Abandoned Baby japángyertya alakzat használata a tőzsdei kereskedésben
  22. Hanging Man japángyertya alakzat használa
  23. Belt Hold japángyertya alakzat használata a tőzsdei kereskedésben
  24. Above The Stomach japángyertya alakzat használata a tőzsdei kereskedésben
  25. Advance Block japángyertya alakzat használata a tőzsdei kereskedésben
  26. Dark Cloud Cover japán gyertya használata a tőzsdei kereskedésben
  27. Breakaway japán gyertya alakzat használata a gyakorlatban
  28. Below The Stomach japángyertya alakzat  használata
  29. Concealing Baby Swallow japángyertya tőzsdei felhasználása
  30. Bearish Deliberation japán gyertya alakzat használata
  31. Three-line strike japán gyertya tőzsdei kereskedése
  32. 14 legjobb megbízhatóságú fordulós japán gyertya a tőzsdén
  33. 5 szűrőprogram japán gyertyák kereséséhez, vizsgálatához
  34. 10 népszerű japán gyertya összefoglalása, megbízhatósága
  35. A japán gyertya alakzatok 76%-a nem működik.. [Előadás]
  36. A japán gyertyák használhatatlan eszközök?

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak

please do NOT follow this link