Hallgatói kérdések: Adózás, ETF split téma [Előadás]

Az alábbi hallgatói kérdéseket beszéljük meg előadásunkon:

"1. A justETF-en keresgélve nem nagyon találni ETF chartokat. Nem azon keres a befektető, hogy 33 Euróért megvett ETF-e 10 év múlva 340 eurót ér? ETF-eknél nincs jelentősége annak, hogy mennyire jó áron veszi az ember? Vagy nagyon félreértettem valamit? Illetve ehhez kapcsolódóan:

2. Az ETF-eknek nem az a lényege, hogy olyan termékek, amik kisbefektetőknek is nagy diverzifikációs lehetőséget adnak, ennek megfelelően egy populáris ETF darabja soha nem lesz 1000 euró, mert akkor nem úgy vásárolnak belőle? Tehát hiába veszem én meg a 300 eurós ETF-et, és várok a csodára, hogy 15 év múlva majd ránézek, és megdöbbenve látom, hogy 5x annyit ér, mint amikor megvettem...

3. Gondolom az adóegyezmény a nem osztalékfizető papírokat is érinti, illetve csak akkor, ha realizálom? Ha mondjuk soha nem lesz megegyezés, akkor ugyanott van a befektető egy nem osztalékfizető USA részvényportfólióval, mint az osztalékokkal, nem?

4. Érdemes e ETF-eknél is diverzifikálni? Kinéztem pár különböző stratégiájú ETF-et (Value, Quality, Momentum, sima indexkövető, Multifactor), US-t és World-öt is, de elég nagyok az átfedések, még a World-US között is, hisz a globaloknak is 50-60-70%-a USA. Mennyire érdemes 5-6 különböző fajtát venni, ha a 10 legnagyobb pozíció nagyjából ugyan az a különböző ETF-ekben?

5. ...és csak nehogy elrontsak valamit, az S&P Alapú, de xetrán vásárolható USCIT ETF-eket nem érinti az adóegyezmény, ugye?"

 

Az előadás oldalunk prémium tagsággal rendelkező olvasóinak készült.

 
 

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak