Kérdés: MNB hitelesség, stratégiák életképessége, ICT stratégiák [Előadás]

Kategória: 

Hallgatói kérdéseket beszélünk meg előadásunkon, az alábbi témákban:

  • MNB hitelesség kérdése
  • Kereskedési stratégiák működőképessége
  • ICT (Inner Circle Trader) stratégiák

Hallgatói kérdések:

Először is mennyire ront az MNB hitelességén az, hogy szinte minden sajtótájékoztató során az alelnök szólal meg az elnök helyett. A legnagyobb jegybankok sajtótájékoztatóin eddig nem találkoztam olyan esettel, hogy az alelnök szólalna meg, ő ismertetné a döntésüket vagy ő nyilatkozna a sajtó előtt. Tudásom szerint minél nagyobb beosztású személyről van szó, annál nagyobb a kihatása a piacra. Arról nem tudok, hogy kisebb gazdaságokban, (gondolok itt például a szomszédos országok jegybankjaira) szintén az alelnök állna ki a nyílvánosság elé, de véleményem szerint előnyösebb lenne, ha ezt az elnök tenné. Lehet arról szó, hogy a FED, EKB, BOE stb. akkora hatással bír a világgazdaságra, hogy szükséges, hogy a legnagyobb beosztású ismertesse a döntésüket, míg olyan kisebb országokban mint Magyarország erre nincs szükség.

Második kérdésem a rövidtávú főként forex stratégiákra vonatkozik. Az idő előrehaladtával mennyire tud egy alapvetően működőképes, nyereséges stratégia veszteségessé válni azáltal, hogy a piac változik? Ha megnézzük a Turtle Trades stratégia sem működik már, bár ennek oka lehet, hogy népszerűvé vált. Időszakonként teljesen váltani kell a stratégiánkon, vagy, ha van egy rendszer, amit működőképesen tudunk használni, az évtizedeken át végigkísér majd minket és csak kisebb változtatásokat kell majd tennünk? Ha megnézzük a trendelmélet és még sok más azóta is működik. Alapvetően az emberi természet, ami irányítja a piacokat nem változott, valamint nem is valószínű, hogy változni fog, és mivel a technikai elemzés ezen is alapul, ezért fog a jövőben is működni?

Utoljára érdekel, hogy Ön mit gondol az utóbbi időben népszerűvé vált ICT day-swingtrade stratégiáról. Ugye alapja, hogy az okos pénzt kövesse, megtalálja azokat a zónákat, ahol az intézményi befektetők adnak/vesznek, mindezt az árfolyamot elemezve. Nekem ez több szempontból vérzik. Először is a grafikont olvasva hogyan jöhetünk rá, hogy a smart money melyik irányba nyit ügyletet? Erről vannak reportok a COT, ami bár kicsit késve, de hivatalosan közli ezeket az adatokat. Nem értem, hogy a grafikonból, hogyan lehetne erre következtetni. Ráadásul mivel utólag látjuk ez már beépült az árba. Fontosnak tartom azt is megjegyezni, hogy az intézményi befektetők azért hosszú távon tartják az ügyleteiket, napon belül, swing időtávon nem gondolom, hogy ki lehetne használni ezt az információt. Ön hogy látja, van alapja a stratégiának, vagy ez csak egy jó sztori, amivel a guruk eladhatják a kurzusukat.

 
 

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak

please do NOT follow this link