Beszerzési menedzser index (BMI): Mit jelent? Mire figyelj?

Kategória: 

Beszerzési menedzser index (BMI) jelentése

A beszerzési menedzser index rövidítése BMI, az angol Purchasing Managers Index (PMI) szavak magyarra fordított változata. Egy ország gazdaságáról adhat képet, amely nem csak múltbeli, de jövőbe tekintő adatokat is tartalmaz.

Beszerzési menedzser index (BMI) használata

Beszerzési menedzser index-et általában három gazdasági területen készítenek el. Az egyik az ipar, feldolgozóipar, a másik a szolgáltató szektor, és a harmadik az építőipar területe. A Beszerzési menedzser index (BMI) egy megkérdezésen alapuló mutató, a felmérés során vállalatok vezetőit kérdezik meg különböző szempontok alapján. A megkérdezések során a jövőre vonatkozó kérdéseket is feltesznek (új megrendelések alakulása). Emiatt a beszerzési menedzser index a közeljövőre vonatkozó várakozásokat is jelezheti.

Beszerzési menedzser index (BMI) mutató értelmezése, jelzései

A mutató értékelésénél általában az 50-es érték jelzi a gazdasági zsugorodás, bővülés határát. 50 feletti érték esetében a beszerzési menedzser index (BMI) gazdasági bővülést, növekedést jelez, míg 50 alatti érték esetében gazdasági visszaesésről beszélhetünk.

Melyek a legismertebb, legfontosabb Beszerzési menedzser index (BMI) mutatók?

Ha kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, hozzá szeretnél szólni a témához, csatlakozz facebook csoportunkhoz ide kattintva!

Tanfolyamaink:

Új tartalmak